reklama

Martin Kupka: Hejtmanka musí vysvětlit netransparentní odměňování na úřadu Středočeského kraje

reklama

Středočeský kraj pod vedením hejtmanky za ANO Jaroslavy Pokorné Jermanové vyplácí vybraným úředníkům až 200 tisíc měsíčně. Vysvětlení, že všechno je věcí ředitele úřadu, je jen alibistickou kličkou. „Žádáme paní hejtmanku, aby veřejnosti předložila zdůvodnění tak vysokých odměn,“ zdůrazňuje kandidát na hejtmana Martin Kupka.

Středočeská ODS tak reaguje na zjištění serveru Seznam Zprávy a na tiskovou zprávu vydanou tiskovým oddělením středočeského krajského úřadu. „Sehnat kvalifikované odborníky a dobře je zaplatit je bezesporu důležité a dobře odvedená práce se vyplatí. To, co se za uplynulé roky děje ve Středočeském kraji pod vedením ANO a hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, však na dobře odvedenou a zvládnutou práci nevypadá. Požadujeme po vedení kraje jasné vyjádření, zda se informace zakládají na pravdě, kdo takto vysoké odměny dostal a za co. Jen tak lze rozptýlit pochybnosti jak veřejnosti, tak všech dalších zaměstnanců kraje, pro které je podobné chování dehonestací jejich práce,“ říká Martin Kupka, místopředseda ODS.

Krajský zastupitel a kandidát ODS na hejtmana ve Středočeském kraji dodává: „Jde o další z mnoha přešlapů ANO na kraji a pokud hejtmanka data nesdělí sama, budu trvat na jejich zveřejnění. Rád bych věřil, že za takto dobře zaplacenou prací jsou úspěšné projekty s vysokou přidanou hodnotou pro kraj.“

Foto: archiv

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama