reklama

Zázrak zvaný Tesla: Nejhodnotnější automobilka na světě

reklama

Burzovní hodnota společnosti Tesla je v současné době vyšší než součet hodnot společností Volkswagen, BMW, Daimler, General Motors a Ford.

Začátkem týdne jsme byli svědky dalšího růstu akcií společnosti Tesla. Cena jedné akcie se vyšplhala na své nové maximum ve výši 1 794,99 dolaru. Následně však spadla těsně pod úroveň 1 500 dolarů. „Na začátku roku se akcie výrobce elektromobilů prodávala za 424,50 dolaru. Investoři, kteří tehdy akcie společnosti Tesla nakoupili, mohli více než ztrojnásobit svou investici,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Nejhodnotnější na světě
Burzovní ocenění výrobce elektromobilů se momentálně pohybuje na úrovni kolem 280 miliard dolarů. To ze společnost Elona Muska dělá nejhodnotnější automobilku na světě. Tesla tento titul přebrala přibližně před dvěma týdny od automobilky Toyota, která dosahuje tržní kapitalizace ve výši kolem 170 miliard dolarů.

Tesla je v současné době oceňována téměř na dvojnásobek hodnoty, kterou v součtu tvoří německé automobilky Volkswagen, BMW a Daimler. „Tesla rovněž překonala americkou konkurenci v podobě automobilek General Motors a Ford. Součet jejich tržních hodnot se pohybuje pouze kolem úrovně 60 miliard dolarů,“ doplnil Křeček.  

Foto: Pixabay

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama