reklama

Rakušan: Nesedíme se založenýma rukama. Jednáme o silném společném volebním projektu

reklama

Vít Rakušan ve svém prohlášení reaguje na vyjádření předsedy Milionu chvilek Mikuláše Mináře, opakující se výzvy ke spojování opozičních demokratických stran a ke „ztrácení trpělivosti s opozicí“.

/KOMENTÁŘ/ Přípravu postupu pro parlamentní volby 2021 bereme velmi vážně a rozhodně nesedíme se založenýma rukama, jak to třeba navenek může vypadat. Jsem si vědom odpovědnosti, které nynější opoziční demokratické strany mají vůči této zemi a vůči zachování demokracie, ve které žijeme.

Jako STAN si uvědomujeme, že své svobody můžeme ztrácet postupně, nenápadně, téměř bez povšimnutí. Vidíme to na příkladu některých zemí kolem nás. Zcela souladu s výzvou spolku „Milion chvilek pro demokracii“ hodláme do roka a do dne, tedy do letošního listopadu, přijít se vizí pro postup v parlamentních volbách 2021.

V této chvíli mohu jako předseda STAN zodpovědně prohlásit jediné: jednáme různými směry a naším cílem je postavit skutečně volební projekt, který se nerozpadne pod tlakem průzkumů, nerozpadne se pod tlakem strachu z volebního výsledku, nerozpadne se ale ani uspěchaností. Výsledkem musí být smysluplné řešení, ne efektní výkřiky navenek pod tlakem „rychle něco udělejte“.

Právě proto, že situaci naší země bereme velmi vážně.

Vít Rakušan, předseda hnutí STAN
Foto: archiv V. Rakušana

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama