reklama

Závody F3 v Barceloně: Roman Staněk patří do nejužšího kruhu kandidátů na titul

reklama

Zatímco si španělský jezdec Vidales na voze španělského týmu Campos dojel na španělské trati Montmelo pro vítěztsví ve sprintu, triumfoval v nedělním závodě Francouz Victor Martins. Roman Staněk v obou jízdách dobře bodoval a bude letos aktivně bojovat o prvenství v šampionátu. 
Sobotní sprint: Eldorádo domácích matadorů
Do sobotního sprintu se startuje prvních 12 kvalifikace v obráceném pořadí – a tohoto dárečku využil Španěl David Vidales perfektně. Na voze španělské stáje Campos slavil 20letý jezdec své první vítězství ve formuli 3. Při tom se musel dlouho bránit Jakovi Crawfordovi z USA, junior Red Bullu startující letos za Premu se ale nakonec spokojil s druhým místem před Colletem, Leclercem a Correou, kteří si rozdali hezký boj o třetí pozici.
Roman Staněk dojel pro body jako osmý, piloti Charouz Racing Systemu potvrdili i v závodě, že českému týmu dráha na jihovýchodě Španělska nesedí.
Výsledek sobotního sprintu:
1. David Vidales, Campos
2. Jak Crawford, Prema    
3. Caio Collet, MP 
4. Arthur Leclerc, Prema 
5. Juan Manuel Correa, ART   
6. Alexander Smoljar, MP
7. Kaylen Frederick, Hitech
8. Roman Staněk, Trident
 ...
20. Lirim Zendeli, Charouz Racing System   
24. Francesco Pizzi, Charouz Racing System   
26. Laszlo Toth, Charouz Racing System    
Nedělní závod: Martins vše vyhrál již na startu  
Startovní pořadí do nedělního závodu bohudík pozbývá jakýchkoliv nesportovních zákroků nebo umělých machinací – a tak se směl Roman Staněk, coby nejrychlejší páteční kvalifikace, dle zásluhy postavit na pole-position. Mladý jezdec Tridentu vyrazil dobře a snažil se na dlouhém rozjezdu do první zatáčky hájit vnitřní, ale špinavou, stopu. Využil toho Victor Martins (ART), který na čisté vnější stopě brzdil později a posunul se do vedení. Třetí byl po prvním kole Isaack Hadjar před Alexandrem Smoljarem a Oliverem Bearmanem. 
Staněk nedokázal v průběhu dalších kol na lídra zaútočit – naopak: měl plné ruce práce s obranou druhé pozice před Hadjaren a Smoljarem. Dařilo se mu to relativně dobře, přičemž ho podpořily dvě neutralizace po nehodách ve středu pole. Přesto musel vynaložit všechen svůj talent, aby Francouze s Rusem udržel až do cíle za sebou – nikdy se jim nevzdálil o více, než 0,5s. Pro Romana jsou body za druhé místo výborným přírůstkem na kontě. Definitivně se tím zabydlel mezi favority na titul mistra. 
Z pohledu stáje Charouz Racing System stojí za pozastavení především dobrý výkon Zendeliho, který se dokázal posunout kupředu na 16. pozici.    
Výsledek nedělního závodu:
1. Victor Martins, ART
2. Roman Steněk, Trident
3. Isaack Hadjar, Hitech
4. Alexander Smoljar, MP
5. Oliver Bearman, Prema
6. Jak Crawford, Prema
7. Caio Collet, MP
8. Franco Colapinto, MP
...   
16. Lirim Zendeli, Charouz Racing System   
18. Francesco Pizzi, Charouz Racing System   

24. Laszlo Toth, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama