reklama

F2 v Imole: Charouz Racing System vítá zpět Davida Beckmanna

reklama

Další zastávka šampionátu FIA F2 je na programu už tento víkend na okruhu v italské Imole. Na Autodromo Enzo e Dino Ferrari se pojede třetí kolo letošní sezóny. Sestavu českého týmu doplní David Beckmann, který nahradí Cema Bölükbasiho. Turecký jezdec není fyzicky v pořádku, zranění si přivodil na testech v Barceloně. 

Cem absolvoval několik lékařských vyšetření, po kterých oznámil, že má zlomené žebro. Chce ale udělat vše pro to, aby se dal do čtvrtého podniku sezóny, který se uskuteční na okruhu Barcelona-Catalunya 20. až 22. května, stoprocentně do pořádku. K týmu de tedy připojí Beckmann, který už v kokpitu Charouz Racing System seděl při oficiálních testech minulý týden. Je to tedy „návrat na místo činu“. Němec v týmu působil v loňské sezóně, v sedmnácti závodech si připsal dvě umístění na stupních vítězů a celkem 32 bodů. 

Ve druhém monopostu se Enzo Fittipaldi pokusí vytěžit maximum ze zlepšení, které zaznamenal během testů. Určitě má na to, aby se posunul do elitní desítky a získal své první body v sezóně. K tomuto postupnému cíli byl už opravdu blízko jak v Bahrajnu, tak i v Saúdské Arábii.

V šampionátu FIA Formule 2 to bude sice poprvé, kdy se bude závodit na slavné italské trati, ale Enzo i David tam už v minulých letech závodili – Brazilec během dvou let v italské Formuli 4 (se dvěma umístěními na stupních vítězů) a v roce 2019 tam v rámci Formula Regional European Championship dokonce jeden závod vyhrál. Němec si na okruhu zazávodil v letech 2015 a 2016 v italském šampionátu Formule 4 (jednou se umístil na stupních vítězů) a také ve Formula 3 European Championship.

Počasí zřejmě přinese déšť, což by mohlo znamenat opravdu dramatický víkend. Volné tréninky a trénink se jedou v  pátek, v sobotu je na programu sprint, v neděli pak hlavní závod.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Testy v Barceloně nám poskytly spoustu dat, se kterými jsme mohli pracovat. Umožnily nám zlepšit se v několika oblastech, takže se velmi těším na tento závodní víkend v Imole, abych viděl, kde jsme. F2 zde má první zastávku, všichni tak stojíme na stejné startovní čáře. Ale jsem si jistý, že oba naši jezdci se rychle dostanou do tempa, protože už znají trať. Bude to velmi náročný víkend, ale věřím, že máme šanci na body. Zasloužíme si je.“

Enzo Fittipaldi uvedl: „Jsem opravdu nadšený, že se pojede právě v Imole. Myslím si, že je to skvělá trať a jsem velmi šťastný, že tam má zastávku i F2. Závodil jsem zde v minulých letech a dosáhl jsem skvělých výsledků. Je to okruh, který si opravdu užívám. Trať je technická, dosahuje se na ní vysoké rychlosti, takže není prostor pro chyby. Zvlášť to platí pro kvalifikaci. Z předpovědi počasí také vyplývá, že nás pravděpodobně čekají velmi složité podmínky s deštěm, na což se také těším.“

David Beckmann tvrdil: „Především jsem opravdu rád, že jsem zpátky v kokpitu právě pro Imolu. Tím spíš, že mohu znovu spolupracovat s Charouz Racing System. Minulý týden jsem jel v Barceloně, hned jsem se cítil opravdu dobře. Určitě mám před sebou ještě hodně práce, ale už jsem udělal velký pokrok, vše vypadá slibně. Myslím, že budeme mít dobrou příležitost, trať bude pro každého nová, takže šanci určitě máme. Udělám maximum pro úspěch do té doby, než bude Cem připraven vrátit se zpět do vozu.“ 

Foto: Dutch Photo Agency

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama