reklama

Engelbert Humperdink vystupoval s Elvisem a několikrát se setkal s Alžbětou II.

reklama

Již v sobotu 16. dubna 2022 vystoupí v Lucerně britský popový zpěvák slaďáků a hudební skladatel Engelbert Humperdink, který zde odehraje svůj velký koncert. Tento slavný crooner proslul hitem „Release Me“, se kterým v roce 1967 dokonce předběhl i „Strawberry Fields Forever/Penny Lane“ od Beatles. S tímto hitem sklízela velký úspěch i Lucie Bílá (megahit Trouba).

Engelbert Humperdink roky úzce spolupracovala s Elvisem Presleym, který jednou řekl, že Engelbert je jeho dvojče, které ztratil při porodu. „Elvis přišel na mou show v plášti. Když jsem ho představoval, stoupnul si na stůl a podržel si ten plášť jako Badman. Publikum se úplně zbláznilo a já jsem ho deset minut nemohl utišit. Až když jsem řekl, Elvisi, tohle je moje show, posaď se,“ zavzpomínal na první společné vystoupení Engelbert s Elvisem.

Nakonec se stali velice dobrými přáteli. Jednou mu Engelbert řekl: „Mám spoustu tvých alb a chci nahrát nějaké tvé písničky.“ A čekal na reakci, která byla trochu nepředpokládatelná: „Neboj, kámo, i já mám tvoje alba a taky nahrávám tvoje písničky,“ smál se prý král rock-n-rollu, který Engelberta Humperdinka v jeho kariéře významně ovlivnil.

Engelbert, už jako uznávaná popová legenda, vystoupil několikrát před královnou a považuje ji za velmi milou dámu. Před nedávnem bylo naplánovaní další setkání. „Je vlastně okouzlující a půvabná dáma, ale je docela malinká, když ji poslouchám, musím se sklonit. A má taky docela smysl pro humor,“ popsal stručně předcházející setkání s královnou Alžbětou II., která mu měla na počátku dubna předat řád Britského impéria.  

Vstupenky na pražský koncert zakoupíte u Ticketportal a Ticketmaster

Nejlepší skladby od interpreta Engelbert Humperdinck naleznete zde.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama