reklama

Nejen Lipensko zajímá předsedu Svazku lipenských obcí Jana Kubíka

reklama

Že patří Lipno – a Lipensko jako takové k nejnavštěvovanějším, a tudíž i nejoblíbenějším destinacím naší republiky, je známá věc. Důvodů je hned několik. Jednoduše shrnuto, na Lipně se turisté nenudí v jakémkoliv ročním období. Jenomže lipenský kraj je sice atraktivní pro turisty, chataře nebo chalupáře, nicméně do trvalého bydlení se lidé nehrnou. A když, tak spíše senioři.

Jak takovou situaci řešit, si lámou hlavu mnozí starostové obcí. „Jsem toho názoru, že práce je na Lipensku docela dost, a pokud nen, obyvatelé Lipenska dojíždějí za prací do nedalekého Rakouska nebo Německa. Takže lidem k tomu, aby se zde usídlili, chybí spíše bydlení“, uvedl předseda Svazku lipenských obcí Ing. Jan Kubík. „Třeba u nás, v Loučovicích, jsme se pustili do obecní výstavby právě proto, abychom v obci udrželi mladé – a neodcházeli kvůli bydlení jinam.“

Na otázku, které místo v České republice je podle něho nejkrásnější, odpověděl: „Samozřejmě jihočeský kraj! Všude najdete místa plná kulturních, historických památek, nádhernou přírodu, malebné vesničky, města, kde se snoubí historie s moderní dobou. Jako třeba Český Krumlov, Prachatice, České Budějovice nebo Tábor…“ A právě v Táboře jsme Jana Kubíka, který je nejen předsedou Svazku lipenských obcí a starostou obce Loučovice, ale také zastupitelem za jihočeský kraj, potkali. „Moc rád navštěvuji s rodinou jihočeské obce a města. Tábor mi přirostl k srdci už dávno“, svěřil se Jan Kubík. „Mám tady spoustu přátel a rád podporuji aktivity v tomto městě. Pomáhal jsem třeba se záchranou historické tratě Tábor – Bechyně, takzvané Bechyňka. Naposledy jsem s rodinou vyrazil do Tábora před týdnem, na zakončení léta s Gumpem. Máme rádi psy a o filmu jsem hodně četl i slyšel, tak jsem se moc těšil na setkání s autory filmu a na film. A nejen já, ale i manželka a děti byli nadšené,“ prozradil Jan Kubík a dodal, že je moc rád, že jižní Čechy žijí nejen turismem, ale také kulturou.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama