reklama

Aliyyah Koloc se připravuje na Dakar: Připojila se k ambasadorskému programu AVL Racing

reklama

Šestnáctiletá závodnice se připravuje na start v Rallye Dakar v roce 2023. AVL RACING našlo svého čtvrtého ambasadora v oblasti motorsportu, stává se jím Aliyyah Koloc z BUGGYRA Academy. Šestnáctiletá závodnice se přidá k programu mladých jezdců AVL RACING po boku Finna Gehrsitze a společně doplní stávající tým ambasadorů Tatianu Calderon a Ferdinanda Habsburga. Tato čtveřice bude reprezentovat tuto společnost ve světě motorsportu. Diverzita je nejvyšší prioritou pro AVL RACING, a proto se v týmu nachází stejný počet mužských i ženských zástupců.

Koloc, která má seychelské i české občanství, se narodila v Dubaji v roce 2004. V současné době se mladá talentovaná závodnice v rámci BUGGYRA Academy chystá na svůj první start na slavném Rallye Dakar, a to v roce 2023. Koloc už má za sebou řadu zkušeností – v 16 letech se stala nejmladším vítězem ve francouzském šampionátu závodu tahačů. Ve stejném roce také vytvořila nový světový rychlostní rekord s pětitunovým závodním tahačem s výkonem 1,900 koňských sil. Na trati dlouhé 500 metrů dosáhla rychlosti 284,13 kilometrů za hodinu.

Koloc, která se zasazuje o rovnoprávnost, hned při své debutové sezóně v Mistrovství Evropy v závodech tahačů skončila v nejlepší desítce. Nejlepším výkonem pak bylo pole position na domácí trati v Mostě v České republice. Koloc navíc v roce 2020 také začala sbírat důležité zkušenosti za volantem vozu Mercedes-AMG GT3 v barvách Buggyra Zero Mileage GT týmu. V roce 2021 se Koloc chystá opět soutěžit v Mistrovství Evropy v závodech tahačů a zúčastní se také vybraných podniků s vozy GT3 i GT4. Jejím dalším velkým cílem je start na Rallye Dakar v roce 2023 a právě AVL RACING ji v této výzvě hodlá podporovat.

„Z této spolupráce jsem velmi nadšená. Závodění mám v krvi a cítím, že mé pokroky jsou vidět s každým ujetým kolem. Mám radost za všechnu podporu a důvěru.“

Aliyyah Koloc dostane možnost využít unikátní AVL RACING simulátor v rakouském Grazu, kde se bude moci v rámci programu mladých jezdců připravovat na další závody. Kompletní čtveřice ambasadorů – Tatiana Calderon, Aliyyah Koloc, Ferdinand Habsburg a Finn Gehrsitz – budou v roce 2021 reprezentovat značku AVL RACING po celém světě. Od Super Formula v Japonsku, přes 24h Le Mans až po závody tahačů, tato čtveřice se chystá závodit v celé řadě různých soutěží.

O SPOLEČNOSTI AVL:

AVL RACING je celosvětový komplexní expert koncernu AVL na oblast motorsportu, kde se angažuje napříč všemi technickými odvětvími po více než 20 let. V současnosti AVL RACING spolupracuje se zákazníky ve více než 15 závodních sériích po celém světě, a to v oblasti inženýrství, testování, simulace a výroby. Jsme klíčovým dodavatelem stájí Formule 1, NASACR i MotoGP a dodáváme špičkovou technologii a služby celému světu motorsportu. Věříme, že svět motorsportu je platforma pro inovace a přenášíme naše know-how do vývoje silničních automobilů a přispíváme tak k budoucí generaci mobility.

O ZNAČCE BUGGYRA:

Značka s více než 50letou historií se řadí k předním světovým závodním stájím a také vyvíjí vlastní technologie ve svých technologických centrech v Dubaji (Spojené arabské Emiráty), v České republice a ve Španělsku. Za dobu své existence dosáhl tým celé řady vítězství napříč různým spektrem závodů a pomohl celé řadě výborných závodníků. Od roku 2019 má tým také svou vlastní akademii, která se stará o výchovu mladých talentovaných závodníků.

O ALIYYAH KOLOC:

Šestnáctiletá držitelka světového rekordu vstupuje do programu mladých jezdců AVL RACING

Aliyyah Koloc zaujala jako všestranný talent napříč závodními kategoriemi. Aliyyah se narodila v Dubaji v roce 2004 a nyní už drží titul nejmladší vítězky v historii v závodech tahačů. Navíc také drží rychlostní světový rekord v jízdě s tahačem. V roce 2020 absolvovala s týmem Buggyra Zero Mileage GT svůj první závod s vozem Mercedes-AMG GT3. V roce 2021 bude tento všestranný talent závodit v Mistrovství Evropy v závodech tahačů a v řadě podniků s vozy GT. Jejím snem je start na legendárním Rallye Dakar, a to už v roce 2023.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama