reklama

Svatý Valentýn se blíží: Nepřehledněte svoji životní lásku

reklama

Říká se, že láska je slepá. Mnohdy tomu tak může být a náraz pak bývá tvrdý. Co ale dělat, abyste tu pravou, osudovou lásku opravdu nepřehlédli? V první řadě se o svůj zrak pečlivě starat.

Pravidlo tří vteřin

Existuje vůbec láska na první pohled? Tuto otázku jsme si minimálně jednou za život položili všichni. Mnoho odborníků tvrdí, že láska na první pohled je ve skutečnosti pouhý klam. Při seznamování hrají rozhodující roli první tři vteřiny. Ano, i během tak krátké chvíle váš mozek dokáže rozpoznat, zda-li si s dotyčným tzv. voníte. A byla by velká škoda osudovou lásku propásnout jenom proto, že svému zraku nevěnujete dostatečnou pozornost. “Pokud vidíte špatně na dálku, může vám objekt od vzdálenosti 3 – 5 metrů připadat rozmazaný,” vysvětluje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce kontaktních čoček, dioptrických a slunečních brýlí. Proto nezapomínejte na pravidelné kontroly u svého očního lékaře a mějte vždy zrak jako ostříž.

Nemračte se na svoji lásku

S úsměvem jde všechno lépe, to přece znáte. Máte-li problémy se zrakem, jedním z projevů může být mžourání. Nevzhledně krčíte čelo a zaděláváte si na vrásky. Abyste svou vysněnou polovičku nepřehlédli, dbejte pravidelně na svůj zrak. “O zrak je potřeba se starat celý život. Tím spíš v dnešní době, kdy mnoho lidí intenzivně pracuje na home-office a je vystaveno záři modrého světla,” říká dále Štěbetáková. Výsledkem pak můžou nebo podrážděné oči. “Abyste předešli nepříjemnostem s očima, sáhněte po očních kapkách. Oční kapky mohou významně pomoci při problémech se suchýma a podrážděnýma očima, raději ale jejich užívání konzultujte se svým očním lékařem. Většina očních kapek nebo sprejů má okamžitý úlevný účinek ihned po aplikaci a jejich dlouhodobé používání může přispět k většímu pohodlí při nošení kontaktních čoček,” pokračuje dále Štěbetáková.

Nebojte se vyčnívat z davu Jak důležitý je první dojem, to víme všichni. Zaujmout můžete díky výrazným brýlím. Budete šik a zároveň uděláte dobrý skutek pro své oči. Pokud patříte mezi vyznavače extravagance a nebojíte se experimentů, sáhněte po barevných kontaktních čočkách. “Dioptrické barevné kontaktní čočky jsou kosmetické čočky, které zároveň korigují zrak. Jsou dva druhy – krycí a tónovací. Krycí kontaktní čočky kompletně překryjí duhovku, tónovací čočky slouží jako doplněk k barvě duhovky tak, aby vznikla požadovaná barva očí,” uzavírá Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce kontaktních čoček, dioptrických a slunečních brýlí.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama