reklama

Michek pokračuje v parádních výkonech, v neděli dojel dvanáctý. Engel mě technický problém

reklama

Několikanásobný domácí šampion v motokrosu na Dakarské rallye nezpomaluje. Naopak! Martin Michek v nedělní maratonské etapě vybojoval 12. místo a na prvního závodníka ztratil osm a půl minuty. „Etapa se mi líbila a myslím, že se mi povedla,“ prohlásil jezdec z týmu ORION – Moto Racing Group. To Milan Engel měl na trati technický problém s čerpadlem a ztratil skoro hodinu a půl. V celkovém pořadí zatím drží 27. místo.

Začátek maratonské etapy se odehrál v dunách a na závodníky čekalo mnoho nebezpečných úseků. „Ze začátku to bylo hodně drsné. Prvních 120 kilometrů se jelo po velkých dunách, mezi nimi byl hutný písek a občas tráva. Když se na to najelo, tak to nepříjemně koplo, terén byl rozbitý. Potom se to stočilo na tvrdší povrch, což bylo lepší. Více jsem si to užíval. Tentokrát byla jízda v písku velkým marastem,“ popisoval Michek nedělní dění v Saudské Arábii.

Jezdec českého týmu opět potvrdil příslušnost ve špičce, když zajel dvanáctý čas. A stejně jako v pátek ho od vítěze dělilo méně než deset minut. V předešlé etapě ale následně dostal minutovou penalizaci za překročení stanovené rychlosti. „Vyšla mi navigace a dostal jsem se hodně dopředu. Někteří kluci bloudili. Dvanácté místo je perfektní výsledek, já jsem za  to moc rád. A budeme bojovat dál. Všichni, kdo nám fandí, tak nás sledujte na našich sociálních sítích. Moc nám vaše podpora pomáhá,“ dodal Michek, který celkově drží 18. příčku.

Jeho týmový kolega z ORION – Moto Racing Group měl v neděli problémy. Milan Engel se potýkal s poruchou zadního čerpadla na nádrži, během etapy musel zastavit a opravovat. „S motorkou se naštěstí dokázal dostat do cíle, ale v bivaku na tom musel hodně pracovat. V rámci maratonské etapy jsme mu nemohli pomoct, ale vše konzultoval přes telefon na dálku s naším mechanikem,“ popisoval Ervín Krajčovič, šéf českého týmu. Engel dojel v maratonské etapě na 43. místě.

Tovární jezdci mají privilegia: místo v hale spí v karavanech

Specialitou maratonské etapy je skutečnost, že jsou závodníci oddělení od svých týmů. A spí společně v jedné hale. Letos až na výjimky… „Jsme v hale všichni kromě jezdců z továrních stájí. Ti mohou spát ve svých karavanech. Nevím, proč tomu tak je,“ divil se Michek. Zástupci týmu ORION – Moto Racing Group chtěli po pořadatelích vysvětlení.

Z našeho pohledu je to nestandardní řešení. Byli jsme kvůli tomu za ředitelem závodu, který nám odpověděl, že to chápe. A že je to rozhodnutí na poslední chvíli, doposud to tak nebylo. Organizátoři se ale odvolávají na koronavirovou pandemii, někteří závodníci nechtěli spát s dalšími v jedné hale. Z mého pohledu tohle rozhodnutí na Dakar nepatří,“ prohlásil Ervín Krajčovič.

Odkaz na postřehy Martin Michka zde:

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama