reklama

Pietro Fittipladi se chystá na start závodu F1. Dědeček Emerson je právem hrdý

reklama

První zpráva, která úzce souvisí s tím, že Pietro Fittipaldi pojede závod F1 v Bahrajnu zní – Romain Grosjean je v pořádku a po hrůzostrašné nehodě už je v domácím ošetřování. V kokpitu týmu Haas ho nahradí právě vnuk dvojnásobného mistra světa Emersona Fittipaldiho. Bude to pouze na tento závod?

Kdo viděl nehodu Romaina Grosjeana, ještě teď nechápavě kroutí hlavou a říká si, jak to mohl přežít. Naštěstí u něj stály všechny dobré víly a otec tří dětí a vášnivý kuchař, který moc rád jezdí do Prahy, je téměř v pořádku. Kromě pár popálenin na rukou a na na nohách mu nic není. Přesto šéf týmu Haas Günther Steiner už na začátku týdne potvrdil, že nadcházející závod v Bahrajnu vynechá přesto, že sám Romain by moc rád jel. V kokpitu ho nahradí Pietro Fittipaldi, který dosud plnil roli testovacího a zkušebního jezdce týmu. „Zaslouží si to. Věříme, že je to dobrá volba,“ uvažoval Steiner.

Je jasné, že jeho dědeček Emerson, který dokázal ve formuli 1 vyhrát dva mistrovské tituly, je na svého vnuka pořádně hrdý. „Těším se na závod. Pietro má velký talent a doufám, že se to ukáže i na trati,“ věří brazilská legenda. Pietro však není ani pro českého fanouška nijak neznámý. Vždyť v roce 2017 v barvách Lotusu českého týmu Charouz Racing System vyhrál šampionát Formula V8 3.5. Paradoxně se radoval právě v Bahrajnu a perličkou jistě je, že přesně 45 let poté, co s Lotusem slavil i jeho dědeček. „Jsme pyšní na to, že se do formule 1 dostal další jezdec, kterého jsme vychovali,“ usmíval se majitel Charouz Racing System Antonín Charouz. Jak se Pietro těší na závody, jak vzpomíná na zmíněný titul s Lotusem a spoustu dalších věcí se dozvíte v tomto videu.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama