reklama

Unikátní projekt Art Bazaar podpoří současné české umělce

reklama

Jedinečný Art Bazaar rezidentů Pragovky, který se v sobotu 5. 9. 2020 již tradičně uskuteční v prostoru bývalé prvorepublikové továrny na Praze 9, opět nabídne originální umělecká díla a netradiční kousky od současných českých umělců. Jejich koupí pak bude moci veřejnost nejen podpořit lokální tvůrce, ale za dostupnou cenu s pomyslnou hranicí do tří tisíc korun si odnést umělecké originály, které mohou být případnou investicí do umění od nadějných talentů nastupující umělecké generace, ale i již etablovaných autorů.

Art Bazaar na Pragovce pořádáme již po páté a veřejnost si opět bude moci za velmi příznivé ceny odnést originální umělecká díla či jiné netradiční kousky, a tím podpořit konkrétního umělce a genia loci Pragovky,“ říká Lucie Nováčková, ředitelka galerií na Pragovcea dodává, že právě umělecké komunity se koronavirová omezení dotkla velmi citelně, a proto má letošní Art Bazaar o to větší smysl. „Věříme, že na Art Bazaar dorazí ti, které spojuje láska k umění a kteří si uvědomují, jak je podpora českého umění v této době důležitá.“

Horní hranice pro nabízená umělecká díla je přitom stanovena na tři tisíce korun. „Chceme totiž rozptýlit obecný omyl, že originální umělecká díla nejsou dostupná široké veřejnosti. Takže pokud chce mít někdo doma nikoliv reprodukci, ale umělecký originál, jehož hodnota může do budoucna třeba i růst, ať určitě neváhá a dorazí,“ láká na plánovanou akci ředitelka galerií.

První Art Bazaar se na Pragovce uskutečnil v roce 2018 a byl současně i reakcí umělců na zaniklé bleší trhy na Kolbenově ulici, jejichž atmosféru chtějí Art Bazaarem znovu zhmotnit. „Naším záměrem bylo vytvořit umělecký bleší trh, který bude protipólem art fairu či akcím typu Designblok. Na akci tak budou někteří umělci prodávat nejen svoji tvorbu, ale jako připomínku původních bleších trhů také mix nejrůznějších předmětů, které chtějí k využití nabídnout někomu dalšímu,“ vysvětluje koncept Art Bazaaru Nováčková.

Letošní Art Bazaar se uskuteční jako součást doprovodného programu festivalu architektury a otevřených budov Open House Praha a svá umělecká díla nabídnou například Natalia Akovantseva, Petra Hudcová, Jana Babincová, Terezie Kolářová, Jana Julínková, Zuzana Růžičková, Kateřina Burgertováči „nerezident“ Aleš Novák, kteří patří mezi nadějné talenty současných českých umělců. Pomyslné brány Art Bazaaru se otevřou v 10 hodin a součástí akce bude rovněž workshop „Navrhněte nový design Pragovky“, který, jako „ochutnávku“ nabízených workshopů a edukačních programů pro veřejnost, připravil lektorský tým na Pragovce. Zájemci budou mít také možnost nechat se portrétovat některým z umělců či s nimi posedět v kavárně Kafe Pragovka. Od 18 hodin pak vystoupí DJs Rádia 1Jarda Dušek a Myclick.

Foto: archiv

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama