reklama

F3 na Silverstone: Schumacher i Fraga udělali velký skok dopředu

reklama

Znovu bez bodů zůstal v prvním závodě víkendu FIA F3 český tým Charouz Racing System. Pozitivní ovšem je, jak obrovský posun pořadím udělali David Schumacher a Igor Fraga. O to více tentokrát platí, že pokud by se kvalifikace povedla alespoň průměrně, piloti stáje by s přehledem jezdili v elitní desítce.

Je už to prokletí, psychický blok, smůla, nováčkovská daň, ale spíš všechno dohromady a ještě něco navíc. Kvalifikace se ani jednomu z trojice David Schumacher, Igor Fraga a Roman Staněk nedaří od začátku sezóny a nejinak tomu bylo i na Silverstone. Sobotní hlavní závod je tak prakticky jen bojem o co největší posun směrem kupředu, ale bez reálné vidiny na body.

Největším „skokanem“ se v sobotu stal Schumacher. Z dvaadvacáté příčky na startovním roštu se dostal až na solidní patnáctou pozici. Igor Fraga do závodu vyrážel jako 26., v cíli se objevil osmnáctý, takže také slušná porce předjetých soupeřů. Polepšil si i Staněk, když dojel dvaadvacátý (na startu 25.).

Nutno říct, že všichni tři piloti jsou v seriálu nováčky. Nemají zkušenosti a v týmu není zkušený tahoun, od kterého by mohli leccos okoukat. Samozřejmě vědí, že kvalifikace je alfou a omegou úspěchu. Ovšem přetavit rychlost, kterou bezesporu všichni tři mají i do pátečních dvou kol, je zatím nad jejich síly.

Šanci s víkendem na Silverstone dostanou ještě v nedělním sprintu, který startuje v 9:45h.    

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama