reklama

Cadillac už za pár hodin představí elektrický SUV Lyriq

reklama

Už měl být několik měsíců „na světě“, kvůli pandemii koronaviru však bylo oficiální představení nového elektrického SUV Cadillacu odloženo. Stane se tak v jednu hodinu po půlnoci našeho času, kdy budou moci fanoušci i odborníci obdivovat tvary crossoveru Lyriq.

Cadillac slíbil, že do roku 2023 bude nabízet dvacet nových elektrických aut včetně GMC Hummer, o kterém už dnes víme, že půjde o celou novou modelovou řadu. Liriq je tedy takovou první vlaštovkou General Motors. Bude využívat novou platformu Ultium a Cadillac evidentně nemohl odolat nutkání škádlit širokou veřejnost tím, že už pár dní postupně uvolňuje nejasné obrázky nového SUV. Fantazie tak pracuje na plné obrátky. 

Cadillac již má naplánovaných pět elektrických vozů s využitím platformy Ultium a novou technologií baterií. Lyriq je tedy první, ovšem automobilka také plánuje další, prý hodně luxusní SUV a pak jedno menší a finančně lépe dosažitelné. Tyto modely budou pravděpodobně odpovídat současným XT6 a XT4. Na to si ale ještě musíme počkat poměrně dlouho. Jistě naopak je, že Liriq tu bude už za pár hodin.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama