reklama

Knopp má za sebou premiéru v německé F4

reklama

První závodní víkend v ADAC Formel 4 má za sebou český talentovaný jezdec Josef Knopp. Na Lausitzringu to sice nebylo o útoku na čelní pozice, primární cíl však splněn byl – sbírat zkušenosti a pokud možno v každém závodě dojet do cíle.

Hned v úvodu je třeba říct, že Josef rozhodně neudělal ostudu. Dvakrát osmé a jedno desáté místo sice není v jedenáctičlenném startovním poli žádný zázrak, ovšem očekávat ho od Knoppa by nebylo fér. Svůj první víkend v německém šampionátu dokončil se ctí a vždy se našel minimálně jeden soupeř, který se mu díval na záda. Coby nováček v seriálu má možnost se zlepšovat, poučit se ze svých chyb a postupně růst v lepšího pilota. Možnost bude mít už od 14. do 16. srpna na slavném Nürburgringu. „Byla to pro mě obrovská zkušenost. Těším se na další závody. Věřím, že to nebude dlouho trvat a dostanu se i na stupně vítězů,“ usmíval se sympatický mladík.

Velkou zkušenost Josef získal například i ve druhém závodě víkendu, kdy vyjel na trať safety, do toho začalo pršet. Tým rozhodl, že bude přezouvat na „mokré“ pneumatiky, řada Knoppových soupeřů však zůstala na trati a riskovala s tím, že závod bude brzy přerušen. To se také vzápětí potvrdilo. Místo boje o šesté či sedmé místo z toho pro Knoppa bylo až osmé. Není to ale důvod házet flintu do žita.

Když si vzpomenete na loňskou sezónu, má určitě na co navazovat. V ADAC Formel 4 totiž v sezóně 2019 sbíral úspěchy v té době teprve patnáctiletý Roman Staněk, který už dnes hájí barvy týmu Charouz Racing System v mistrovství FIA F3. Díky Josefovi zůstala v seriálu česká vlaječka i letos a dle odborníků, kteří už ho viděli jezdit, nebude dlouho trvat a stupně vítězů budou také realitou.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama