reklama

Jedna z největších transakcí na nemovitostním trhu. ČMN koupila budovy za více než dvě miliardy

reklama

Realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN) dokončila nákup dvou kancelářských budov CITY WEST C1 a C2 v pražských Stodůlkách. Budovy koupila od holdingu CFH za více než dvě miliardy korun.

Praha, Česká republika, 26. 6. 2020 – Originální kancelářské budovy C1 a C2 sídlí v moderní čtvrti v pražských Stodůlkách u stejnojmenné stanice metra. Celkem se jedná o více než 25 tisíc m2 pronajímatelné plochy, které jsou součástí administrativního komplexu CITY WEST. Celá lokalita má skvělou dostupnost. Je totiž umístěna v blízkosti dálnice D5, Pražského okruhu a letiště. Daný prostor poskytuje víc než 2 tisíce pracovních míst.

ČMN spravuje už více než 80 tisíc m2
„O tento projekt jsme měli zájem i díky tomu, že zapadá do naší strategie investování do kancelářských nemovitostí s vysoce bonitními nájemci. Důležitou roli hrálo i to, že se jedná o energeticky efektivní budovy – obě mají certifikaci LEED Gold. Přesně za rok se nám tak podařilo završit vytyčenou akvizici všech tří budov od lucemburského fondu CFH, kdy po loňské akvizici Crystalu na Vinohradech a Bloxu v Dejvicích jsme nyní rozšířili portfolio o sídlo Vodafonu a dalších významných společností. Celková hodnota transakce s CFH dosáhla téměř 6 miliard korun,“ komentuje Radek Stacha, předseda představenstva ČMN a dodává: „I navzdory zpomalení kvůli koronavirové pandemii se nám podařilo daný obchod uzavřít relativně rychle. Financující bankou je rakouská Raiffeisen Bank.“

Díky této transakci dosahuje spravované portfolio realitní skupiny ČMN více než 80 000 m2. Celkově tak skupina ovládá již více než dvě procenta celkové plochy kancelářských budov v Praze.

Sídlo Vodafone nebo CGI IT Czech Republic
Tyto moderní inteligentní budovy byly postavené v roce 2014. Architektem byli AHK architekti. Jedná se o vysoce energeticky úsporný projekt, který je šetrný k životnímu prostředí. Obě budovy byly jedny z prvních administrativních budov v České republice, které se staly držitelem certifikátu LEED Gold. V budově C1 sídlí již od roku 2015 centrála společnosti Vodafone Czech Republic, mezi nájemce budovy C2 patří například CGI IT Czech Republic, Aevi CZ nebo CEMEX Czech Republic.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama