reklama

Cvičení ve dvojici: 6 způsobů, jak přesvědčit kamarádku ke společné aktivitě

reklama

Cvičení s kamarády je zábava, ale ne každý z nás má kolem sebe sportovně založené jedince. Přečtěte si šest tipů, které vám pomohou dostat z gauče i ty nejméně aktivní přátele a začněte se společně hýbat.

Určitě víte, že aktivita patří ke zdravému životnímu stylu, ale jak přesvědčit sebe samé, natož pak přátele a rodinu k samotné akci. Pokud věnujete čas a energii aktivitám, vedoucím ke zlepšení zdraví, viditelné výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Zvýšené sebevědomí, zpevněná postava a rozzářená pleť budou mluvit za vás. Najdou se ale jistě i ti, kteří se jen tak k aktivitě přesvědčit nenechají a budete tak muset zvolit trochu jinou taktiku.

Všechno je o načasování
Hned po tréninku je ideální čas podělit se se svými blízkými o zážitky ze cvičení a z toho, jak se cítíte. Klidně jim zavolejte nebo se po cestě zastavte u kamarádky na krátkou návštěvu. Příval energie
a nadšení z dokončeného tréninku z vás bude přirozeně vyzařovat, což vytváří perfektní příležitost pozvat je, aby se k vám připojili při dalším tréninku.

Cvičení jako terapie
Buďte tu pro své přátele v době, kdy jsou vystresovaní nebo unavení ze života. Vezměte je na procházku na čerstvý vzduch a vyslechněte si vše, co je trápí. Společná aktivita se nemusí odehrávat jen ve fitness centrech a tělocvičnách. Cestou k lepší náladě může být právě venkovní činnost, kdy se z těla začnou přirozeně uvolňovat hormony štěstí.

Dostaňte se společně zpátky do formy
Pokud se s kamarády zúčastníte večírku, kde to trochu přeženete, navrhněte trénink na druhý den. Lehké cvičení nebo zdravá snídaně vám pomohou se co nejdříve vrátit na cestu za zdravým tělem. Váš nápad se po probuzení nemusí setkat s nadšením, ale jakmile se společně přinutíte k ranní aktivitě, vaše tělo a přátelé vám poděkují. A kdo ví, možná mezi nimi získáte parťáka, který s vámi vyrazí na cvičení pravidelně každý víkend.

Buďte motivací
Často se snažíme podpořit své blízké ve snaze o naplnění cílů, spojených se zdravým životním stylem, ale pokud jde o nás samotné, tato motivace nám mnohdy chybí. Pokud máte pocit, že k sobě potřebujete parťáka, požádejte o pomoc a podporu své méně aktivní kamarády. Vzájemně si tak pomůžete k častějšímu pohybu. „Vím, že lidé se často obrací na své sportovně založené přátele, když sami potřebují motivaci ke cvičení, ale jsou to právě ti méně aktivní, kteří vám mohou poskytnout potřebnou podporu,“ vysvětluje Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife. „Zároveň
i vy budete jejich motivací ke zlepšení každodenních návyků a pravidelné aktivitě,“
dodává.

Podělte se o svůj příběh
V momentě, kdy se rozhodnete začít se zdravým životním stylem, se může stát, že některé změny vyděsí vaše přátele a rodinu. Pokud se bojíte, že byste se jim mohli kvůli novým zájmům vzdálit, zkuste jim vysvětlit své cíle. Nabídněte jim možnost společného tréninku, kdykoliv se k vám budou chtít připojit.

Zapojte do cvičení módu
Při sportu je zásadní skvěle padnoucí outfit. Jedním z nejsnadnějších způsobů, jak inspirovat své nejbližší ke společným aktivitám je vzít je na nákupy sportovního oblečení a bot. Až si pořídí ty správné kousky, fitness centrum bude skvělou příležitostí, jak je otestovat. Využijte toho a navrhněte společnou lekci spinningu nebo akční výlet.

Každého z nás motivuje něco jiného. Jakmile se budete cítit zdravěji a ve formě, je přirozené, že se
o své úspěchy a postupy budete chtít podělit s lidmi kolem vás. Pokud chcete své blízké skutečně inspirovat a pomoct jim osvojit si zdravější návyky, musíte zvolit pozitivní a povzbudivý přístup. Nikdo nechce slyšet kritiku svého stávajícího životního stylu. Chcete-li přesvědčit kamarády, aby s vámi zkusili společné cvičení, do ničeho je nenuťte. Přijďte s nápady zábavných aktivit, které jim pomohou dosáhnout dlouhodobých změn v tempu, jež jim bude vyhovovat.

Foto: Pixabay

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama