reklama

Legendární závod do vrchu Rossfeld se letos nepojede, pandemie koronaviru plány zhatila

reklama

Stále stoupající zájem o historická vozidla a o jejich nebojácné „krotitele“ přivedl i několik nadšenců v Bavorsku na nápad oživit téměř zapomenutou legendu: klasický závod do vrchu Rossfeld. Jenomže člověk míní a koronavirus mění.

Na malebné trati nad zimním letoviskem Berchtesgaden se závodilo již od poloviny 20. let a po válce podnik patřil mezi nejznámější závody mistrovství Evropy. Poklesem popularity závodů do vrchu a zároveň stoupající nároky ochránců přírody vedly k tomu, že závodní vozy odstartovaly na Rossfeldstrasse začátkem 70. let naposledy.

Skupina expertů kolem Achima Althammera se ovšem od roku 2013 postarala o to, že alpské ticho na jeden víkend v roce vystřídal zvuk desítek motorů. Mezi účastníky bylo tradičně i několik kombinací jezdec/vůz, která zde svého času zápolili o mistrovské body. Fandy ale zpravidla zajímala „velká jména“ jako Walter Röhrl, Hans-Joachim Stuck, Hans Hermann, Ernst Mahle, Jochen Mass nebo Harald Demuth, kteří vždy rádi přijali pozvání k účasti.

Poslední dobou se podnik konal jen každý druhý rok – dvouleté čekání ale letos bylo zbytečné. Pandemie koronaviru plány organizátorů zhatila. Proto tedy: „Pfiat euch bis Ende September 2021!“     

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama